جوان سازی چانه و گردن
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟
راهنمای واکسیناسیون کرونا در بیماریهای پوستی
کندن بی اختیار موی سر کندن جوش جویدن ناخن
تزریق ژل برای درمان چروکهای عمیق صورت
درمان چروک دورچشم
درمان گرگرفتگی با بوتاکس

جوان سازی چانه و گردن

به تدریج با گذشت سن پوست چانه و گردن دچار تغییراتی می شوند. از جمله این تغییرات عبارتند از :
1-ایجاد خطوط و چروک های عرضی و عمودی در پوست گردن
2-شلی و افتادگی پوست گردن
3-تجمع چربی در زیر پوست گردن و ناحیه قب قب
4-تغییر رنگ و قرمز شدن پوست کنار گردن(پوئی کیلودرما سیوت)

یک عضله به نام پلاتیسما از پوست و عضلات سینه امتداد پیدا کرده و به پوست و عضلات پائین صورت متصل می شود. فرم های مختلفی از این عضله در افراد مختلف وجود دارد. بزرگی و کلفت شدن این عضله به تدریج با گذشت سن منجر به ایجاد چروک های عرضی و عمودی در پوست گردن می شود. از همه مهمتر اینکه فعالیت زیادی این عضله منجر به پائین کشیده شدن پوست صورت و از بین رفتن خط صاف پائین فک در صورت می شود.

اگر از روی یک نقطه در تحتانی ترین قسمت چانه خطی به بنا گوش وصل کنیم، این خط در سنین جوانی کاملا صاف و به تدریج با افزایش سن دچار انحنا به سمت پائین می شود. عضله پلاتیسما با فعالیت بیش از اندازه در بوجود آمدن این مشکل نقش مهمی دارد. با استفاده از بوتاکس یا دیسپورت و شل کردن این عضله بسیاری از مشکلات ناشی از گذشت سن گردن و پائین صورت قابل حل است. همچنین با گذشت سن و رسوب چربی در پائین چانه قب قب بزرگ و برجسته می شود. یکی از راه حل های سریع برای درمان قب قب تزریق بوتاکی به عضله پلا تیسما است.

برای این منظور با تزریق بوتاکس یا دیسپورت به قسمتهای تحتانی عضله پلاتیسما و شل شدن این نواحی، قسمتهای فوقانی به طور جبرانی دچار انقباض شده به این ترتیب چربی ناحیه قب قب به داخل کشیده می شود.
برای درمان شلی و افتادگی پوست گردن بهترین روش استفاده از دستگاه RF است. به تدریج با گذشت سن بافت کلاژن زیر پوست گردن همانند پوست صورت ضعیف و کم می شود. دستگاه RF با ایجاد میدان مغناطیسی در عمق پوست بدون اینکه به سطح پوست آسیبی برسد، بدن را وادار به بازساری کلاژن می کند.

قرمزی و نازک شدن پوست کنار گردن به دلیل مواجهه طولانی با آفتاب ایجاد می شود. این حالت به خصوص در مردان شایع تر است. بهترین روش درمان استفاده از لیزر PDL است.
در آخر اشاره به نکته ضروریست که تزریق بوتاکس در ناحیه گردن بسیار پیچیده و مشکل بوده حتما باید توسط متخصص پوست انجام شود. افرادی که دچار دردهای مزمن و طولانی در ناحیه گردن هستند باید از این کار اجتناب کنند.


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

فرناز طاهری [ 1394-04-13 ]
اطلاعلت پزشکی

مهشید نامداری [ 1390-03-28 ]
استفاده کردم ممنون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :