چندنکته مهم در باره بوتاکس
هایفو و تزریق ژل
درمان چروک دورچشم
راهنمای واکسیناسیون کرونا در بیماریهای پوستی
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟
کندن بی اختیار موی سر کندن جوش جویدن ناخن
درمان گرگرفتگی با بوتاکس

چندنکته مهم در باره بوتاکس

ما هرروز برای بیان حالات روحی و هیجانی از عضلات صورت خود استفاده میکنیم. متأسفانه زندگی پراسترس امروزی ما را وادار به استفاده بیشتر از عضلات صورت میکند. منقبض ومنبسط شدن مکرر عضلات صورت بویژه خط اخم پیشانی و اطراف چشم منجر به ایجاد خطوط و چروکهای عمیق در سطح پوست میشود.با عمیق تر شدن این چروکها چهره ما غمزده عصبانی و پیرتر به نظر میرسد.درحال حاضر با استفاده از بوتاکس میتوان این مشکل را حل کرد.

بوتاکس چیست؟ بوتاکس یک ماده خالص شده است که از یک نوع باکتری درآزمایشگاه تهیه میشود.

بوتاکس چگونه اثر میکند؟ با تزریق مقادیر بسیار جزئی این ماده درون عضلات صورت این عضلات شل و فلج میشوند.بوتاکس مانع انتقال پیامهای عصبی برای انقباض عضله میشود.

مدت ماندگاری بوتاکس چقدراست؟اثر شل کنندگی و فلج کنندگی بوتاکس روی عضلات موقت و معمولاً بین چهار تا شش ماه است.اما عضله درمدتی که فلج و بی حرکت است ضعیف و نازک میشود.بنابراین بعداز از بین رفتن اثر بوتاکس، ما عضله ایی شل تر و ضعیف تر از گذشته داریم. لذا با تکرار تزریق بوتاکس اثرات ماندگار نیز به جا میماند.

بوتاکس برای کدام چروکهای صورت قابل استفاده است؟ از بوتاکس برای فلج کردن عضلاتی که در ایجاد خط اخم وبالا انداختن پیشانی مؤثرند میتوان استفاده کرد.همچنین برای خطوطی که هنگام خندیدن اطراف چشم ایجاد میشوند نیز میتوان استفاده کرد.برای از بین بردن خطوط و چروکهائی که هنگام فوت کردن روی لب ایجاد میشود و چروکهائی که در بالای بینی ایجاد میشوند نیز اثر دارد.ازبوتاکس برای کم کردن خطوط گردن و اثر کشندگی عضلات گردن روی صورت هم میتوان استفاده کرد.

غیر از درمان چروک آیا بوتاکس اثرات مفید دیگری روی صورت دارد؟ بله از بوتاکس میتوان برای شکل دادن صورت هم استفاده کرد.
چگونه میتوان از بوتاکس برای شکل دادن صورت وتغییر چهره استفاده کرد؟ با تزریق مقادیر مشخصی از بوتاکس در نقاط خاص صورت میتوان ابرو هارا بالا کشید و یا ابروها را به شکل کمانی در آورد.همچنین باستفاده ازبوتاکس میتوان چشمها را بزرگتر و بازتر کرد. از بوتاکس همچنین میتوان برای بالا بردن نوک بینی استفاده کرد.

آیا بوتاکس کاربردهای دیگر غیر از زیبائی دارد؟ بله ازبوتاکس میتوان در درمان افزایش تعرق در کف دست و پا و زیر بغل استفاده کرد.که بسیار در ازبین بردن تعریق زیر بغل مؤثر است.همچنین از بوتاکس در بیماریهای چشم مثل لوچی و بیماری های اعصاب نیز استفاده میشود.همچنین از بوتاکس در رشته زنان برای درمان واژینسموس(انقباض بیش از اندازه عضلات جدار واژن در هنگام نزدیکی) استفاده میشود.

عوارض بوتاکس چیست؟ نسبت به فایده های بوتاکس عوارض ناچیز است. عارضه ماندگار ندارد.افتادگی پلک عارضه نادری است که اگر هم ایجاد شود موقتی است.

آیا بوتاکس باعث افتادگی پوست میشود؟ خیر بوتاکس باعث شل شدن و افتادن پوست نمی شود.بوتاکس عضلات صورت را شل و فلج میکند. اما افتادگی پوست ربطی به عضلات صورت ندارد.شل شدن و افتادن پوست عمدتا به دلیل گذشت سن لاغر شدن ناگهانی در سن بالای سی سال و تغییرات هورمونی زمان یائسگی است.درواقع شل شدن پوست دراثر تحلیل رفت کلاژن و چربی زیر پوست است .


آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

ل [ 1394-05-27 ]
سلام من در کلینیک دکتر نیلفروش زاده و توسط ایشان تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی داشتم و هیچ دارویی هم استفاده نمی کنم ولی متاسفانه با وجود اینکه به علت شهرت ایشان مبلغی دو برابر جاهای دیگر پرداخت کردم هیچ تغییری در آن ناحیه دیده نشد و خطوط پیشانی و خط اخم همچنان باقی مانده و به راحتی هم می توانم تمام قسمتهای پیشانی ام را حرکت دهم.این وضع از روز اول تا الان که سه ماه از تزریق می گذرد وجود دارد.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :