مراقبت ازپوست بچه های اگزمایی
هایفو و تزریق ژل
تزریق ژل برای درمان چروکهای عمیق صورت
درمان گرگرفتگی با بوتاکس
کاشت مو به درد چه کسی میخورد؟
درمان چروک دورچشم
راهنمای واکسیناسیون کرونا در بیماریهای پوستی

مراقبت ازپوست بچه های اگزمایی

دراغلب موارد اگزمای بچه ها علت مشخصی ندارد.مثلا آلرژی به یک ماده خاص نیست.اما خیلی از اگزماها با مراقبت صحیح قابل کنترل هستند.نکاتی که در زیر ذکر میشوند،برای کنترل و مراقبت از پوست بچه ها و بزرگسلان مبتلا به اگزمای سرشتی یا اگزمای آتوپیک است.

نکته هایی در موردحمام:

بچه را با آب گرم حمام کنید نه با آب داغ طول مدت حمام بچه را به پنج تا ده دقیقه محدودکنید فقط درصورت نیاز از موادشوینده مثل صابون یا شامپو بدن استفاده کنید.مطمئن شوید شوینده مورداستفاده شما ملایم و فاقد عطر و بوباشد. بعدازحمام به آرامی و ملایمت پوست بچه را خشک کنید. اگر دارویی توسط پزشک تجویز شده ابتدا دارو را روی منطقه موردنظر بمالید سپس روی نواحی که دارو مالیدید و مابقی پوست مرطوب کننده بمالید(روی دارو مرطوب کننده را بمالید)

نکاتی درباره انتخاب مرطوب کننده:

کرمهای غلیظ تر و یا پمادها ارجح هستند ترجیحا پماد بدون بو و مواد نگهدارنده باشد بهتر است وازلین میتواند انتخاب مناسبی باشد میتوانید با پزشک خود در مورد انتخاب مرطوب کننده مناسب مشورت کنید

نکاتی درمورد مراقبت ازپوست:

حداقل روزانه دوبار مرطوب کننده بمالید.این کار هم پوست را نرم نگه میدارد و هم اینکه نیاز به مصرف داروهای کورتونی را کاهش میدهد. اگرفرزند شما دچار خارش و التهاب شدید پوست است از پزشک خود درباره کمپرس مرطوب سؤال کنید. ناخن های بچه را کوتاه نگه دارید.شبها هنگام خواب دستکش نخی به دستهای بچه بپوشانید دما ورطوبت مناسب درمحیط خانه برقرار کنید.خشکی بیش از اندازه هوا وهمچنین دمای خیلی بالا که منجر به عرق کردن شود، میتواند منجر به تشدید اگزما شود.

نکاتی درمورد شستن لباسها:

ازشویدنده هایی استفاده کنید که برای پوستهای حساس ساخته شده است. ازنرم کننده های معطر لباس استفاده نکنید حدااقل مقدار پودرلباسشویی لازم را درماشین بریزید بعدازاینکه لباسهارا از ماشین لباسشویی درآوردید، یک بار دیگر با آب فراوان آب کشی کنید.یا اینکه ماشین لباسشویی را تنظیم کنید تا دورهای بیشتری برای آبکشی بزند. قبل از استفاده از لباس نو تمام ورچسبها و مارکهای آن را کنده ودور بریزید.(حتی مارکهایی که دوخته شده اند را بکنید) لباس نو را قبل از استفاده شستشو دهید.تا رنگ و مواد حالت دهنده که بکار برده اند شسته شود.
آدرس مطب : تهران بلوار مرزداران روبروی قنادی ماه بانو پلاک 184 ساختمان ایمان طبقه چهارم شرقی واحد 17
تلفن : 44266077 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :